Dizajnové osvetlenie

| 27/04/2014

Neodmysliteľnou súčasťou moderného bývania je funkčné a dizajnovo atraktívne osvetlenie interiéru. Ponuka moderných lámp rôzneho tvaru, farby, a veľkosti umožní vhodne osvetliť ale tiež dizajnovo doplniť vzhľad priestorov.

Pri osvetľovaní rozlišujeme stolné lampy, lustre a osvetlenie, ktoré je možné umiestniť na stenu. Pri vhodnej kombinácií týchto osvetľovacích komponentov vieme dopriať každému priestoru tú správnu atmosféru. Nevyhnutné je ale správne zvoliť tie správne prvky, ktoré sa budú dopĺňať.

212-

Centrálne osvetlenie je asi najdôležitejším druhom osvetlenie, ktoré je zastúpené centrálnymi lampami –lustrami. Toto osvetlenie je nevyhnutné hlavne v priestoroch s nedostatkom denného osvetlenia. Aj keď je toto osvetlenie nevyhnutnosťou máme si naozaj z čoho vyberať a výber môžeme prispôsobiť charakteru miestnosti. Pri výbere je dôležitá veľkosť miestnosti ale hlavne jej svetlá výška. Pri vyššom strope si môžeme dovoliť siahnuť po masívnejšom lustre.

Stojace lampy dokážu vytvoriť nenapodobiteľnú atmosféru a presvetliť aj tmavšie miestnosti. Tieto lampy spoločne s nástennými sú vhodné hlavne do miestností s nižšími stropmi. Kto hľadá nájde veľmi zaujímavé lampy aj v Bratislave.

Led technológia sa v posledných rokoch vďaka jej dynamickému rozvoju dostala do popredia v oblasti aj interiérového osvetlenia. Možnosti, ktoré prináša sme si pred rokmi nevedeli ani predstaviť. Vďaka variabilite, dlhej životnosti a energetickej úspornosti sa LED osvetlenie stalo ideálnym svetelným zdrojom. Kvalitné LED osvetlenie ponúka možnosti vytvorenia veľmi zaujímavých atmosfér a osvetľovacích schém.

Ak teda riešite a vyberáte osvetlenie pre Váš domov či inú nehnuteľnosť, neváhajte sa obrátiť na kvalitných dodávateľov s dobrými referenciami. Jedným z nich je určite aj Casca.sk, ktorá prevádzkuje obsiahli internetový obchod ako aj showroom v Bratislave.

Category: Architektúra

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.