Kozuby a komíny

| 22/05/2014

Kozuby sa môžu využívať ku kompletnému, resp. občasnému vykurovaniu a ohrevu vody v dome a zároveň slúžia aj ako atraktívny doplnok interiéru. Aby bolo kúrenie v kozube ekonomicky výhodné, je dôležité zvoliť si vhodný kozub podľa účelu, ku ktorému bude slúžiť. Potom sa kozub stane nielen vysoko estetickým prvkom interiéru, ale aj praktickou súčasťou vašej domácnosti. A priateľom vašej peňaženky.

Pri realizácii by sme mali zvážiť jeho žiadaný vzhľad a funkčnosť .

Kozub je vhodné navrhnúť tak aby nepôsobil rušivým dojmom ale vkusne dotvoril celkovú atmosféru interiéru .Kozub si môžete zaobstarať klasický , moderný alebo rustikálny . Klasické sa hodia takmer do akéhokoľvek interiéru , ich vzhľad je nadčasový. Moderné môžu mať odvážny dizajn a sú vhodné predovšetkým do novostavieb. Kozuby sú vhodné do bytov a domov rôznych typov, použiť je ich možno do stavieb nízkoenergetických, montovaných alebo aj do drevostavieb. Súčasné kvalitné kozuby disponujú teplovodnými alebo teplovzdušnými vložkami zo žiaruvzdornej ocele alebo liatiny.

krb

                Komínové systémy

Pri návrhu je samozrejme potrebné v prvom rade myslieť na dôkladné odvádzanie spalín. Vhodným riešením odvádzania spalín pre rodinné domy, chaty a chalupy sú komínové systémy. Tieto systémy, či už sa jedná o keramické alebo nerezové, sa inštalujú jednoducho a bez potreby väčších stavebných úprav. Ak je komín postavený z kvalitného a odolného materiálu, investícia sa Vám čoskoro vráti. Komínové systémy musia spĺňať prísne požiadavky a byť vyrobené z teplotne odolných materiálov. Poskytujú skvelú tepelnú izoláciu, pričom ich prieduch teplo akumuluje na veľmi nízkej úrovni. Celý dymovod sa tak rýchlo ohreje a v komínovej vložke zostane usadené len minimum splodín.

Komínové systémy sú v porovnaní s tradičnými tehlovými komínmi omnoho ľahšie a možno ich teda použiť takmer všade. Sú ideálnym riešením aj pre rekonštrukcie starších systémov. Môžu byť ukotvené na fasádu alebo vstavané do objektu. Vyznačujú sa kvalitou, bezpečnosťou a moderným vzhľadom. Pre svoje vlastnosti sú ideálne aj pre nízkoenergetické stavby. Môžu slúžiť ako pre odvod spalín z kozubov a kachlí na tuhé palivá, tak aj zo spotrebičov, kde sa kúri palivami plynnými či kvapalnými.

Category: Architektúra

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.