Moderné plastové okná

| 06/07/2014

Okná sú neodmysliteľnou súčasťou každej stavby, tvoria pre nás prepojenie exteriéru a interiéru. Majú vplyv na spotrebu energie načo sa v súčasnosti pri cenách energie kladie veľký dôraz . S ich výberom to však nie je také jednoduché, pretože je v súčasnosti na trhu skutočne z čoho vyberať.  Všetci si tak môžu zadovážiť kvalitné plastové okná.

Prílišné šetrenie pri kúpe plastových okien vás môže vyjsť drahšie ako by ste si mysleli. Hrozí rosenie okien , tvorba plesní, zatekanie, prefukovanie, krútenie rámu okien.

Ako si ale vybrať kvalitné okná do vášho príbytku a nenaletieť lacným imitáciám kvalitných okien?

Dnešným štandardom  sú okná aspoň so šiestimi komorami pričom sú na trhu okná aj s ôsmimi komorami. Počet komôr vášho okna však ešte nemusí  zaručiť vašu spokojnosť, správna komora musí mať potrebnú hrúbku aby mala vplyv na tepelnoizolačné vlastnosti rámu okna. Preto si všímajte aj stavebnú hrúbku rámu (šírka okenného profilu z exteriéru do interiéru) , ktorá by mala byť od 70 do 90 mm.  Ďalším prvkom ochrany pred kondenzáciou a prechladzovaním konštrukcie okna je trojstupňové tesnenie. Pre sklenenú výplň okna zvážte zakúpenie okien s izolačným trojsklom.

eko-okno

Predajcu nekvalitných okien by ste mohli odhaliť vďaka týmto indíciám :

  • Predajca neuvádza jednoznačného výrobcu a pôvod okien.
  • Predajca poskytuje až neuveriteľnú zľavu alebo nízku cenu oproti ostatným predajcom na trhu.

 

Na našom trhu fungujú viaceré spoločnosti vyrábajúce kvalitné tuzemské okná Dako.sk v Trenčíne , zakladajú si na kvalite svojich výrobkov a spokojnosti svojich zákazníkov.

Category: Staviame dom

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.