Strešné okná v zime aj v lete

| 03/07/2012

Máte nevyužité podkrovie, povalu  prípadne budujete nový dom so šikmou strechou, ktorého súčasťou bude aj obytné podkrovie? Potom ste určite premýšľali nad použitím strešných okien. Strešné okná vaše podkrovie premenia na svetlé, útulné a dobre vetrateľné plnohodnotné bývanie. Sú vhodné do každého interiéru a esteticky pozdvihnú vzhľad celého domu nielen z interiéru ale taktiež z exteriéru. Zásadná je však ich bezchybná montáž a dobre navrhnuté umiestnenie v projekte stavby.

viacero stresnych okien

Úvodom musím upozorniť na ťažkosti, ktoré môžu nastať, ak si zaobstaráte strešné okná neznámej značky. Nemusí to hneď znamenať nízku kvalitu a s ňou spojené poruchy ako zatekanie, rosenie, plesne, popraskané sklá alebo zlé tesnenie. Avšak nemusíte kvôli ich pochybnému pôvodu zakúpiť štandardizované doplnky ako sú napríklad žalúzie, rolety či vonkajšie tienidlá.

//
//

Strešné okná v zime
Pokiaľ sú okná nainštalované správne a osadené vo vyhovujúcej polohe nad otopným telesom nemusíte mať obavu zo zatekania či rosenia.  Taktiež informácie o zadržiavaní snehu na oknách sa míňajú s realitou.

tienenie stresne okno
Strešné okná v lete

Pokiaľ v lete nie sú vaše okná vybavené vonkajším tienením môže to znamenať prehrievanie interiéru hlavne to platí pre južne orientované okná. Preto je vhodné okná vybaviť účinným tienením, z hľadiska prehrievania interiéru sú najvhodnejším riešením vonkajšie rolety prípadne žalúzie.


Strešné okná: Áno alebo nie?

Technológia pokročila. Zo strešných okien už netreba mať strach. Ak zakúpite tie, ktoré vyrába známa firma etablovaná na slovenskom trhu dlhšiu dobu  a zaobstaráte si vhodné zatemnenie, zvládnete aj letné horúčavy.

Tags: , , , ,

Category: Staviame dom

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.