Ako šikovne predeliť otvorený priestor?

| 05/10/2015 | 0 Comments

Nachádza sa vo vašom interiéri veľký otvorený priestor, ktorý chcete uzavrieť, no v prípade potreby mu opäť prinavrátiť jeho pôvodnú vzdušnosť a otvorenosť? Načo hľadať náročné riešenia, keď úplne najlepšie je zároveň to najjednoduchšie. Otvorené priestory dokážu šikovne predeliť zaujímavé prevedenia interiérových dverí, o ktorých sa dozviete viac práve v nasledujúcich riadkoch.

Krídlové dvere s množstvom výhod

Ako deliaci prvok sa v interiéroch veľmi často využívajú krídlové dvere, a to najmä na oddelenie vstupnej predsiene od haly či obývačky. Je však možné použiť ich aj do iných častí bývania, a to medzi obývačku a kuchyňu, dennú miestnosť a pracovňu, či na iné miesta. Do interiéru okrem systému oddelenia dvoch priestorov prinášajú aj mnohé ďalšie výhody. Dvojkrídlové dvere sú na rozdiel od bežných interiérových dverí minimálne dvakrát širšie, a tak cez ne bez problémov prenesiete akékoľvek veľké predmety. Ak si ako výplň dverí zvolíte sklo, interiér ostane aj napriek oddeleniu stále plne presvetlený.

dvojkridlove-dvere-lupacentrum.sk

Krídlové dvere sú dostupné v dvoch prevedeniach. To úplne základné predstavujú bežné pántové dvere či dvojdvere, ktoré sa otvárajú do priestoru, a preto na jeho plochu kladú väčšie nároky. Z dôvodu otvárania je teda potrebné zabezpečiť v ich okolí voľnú plochu tak, aby bolo možné s dverami bezproblémovo manipulovať. Ak si však nemôžete dovoliť nechať časť miestnosti len tak nevyužitú, určite oceníte posuvnú verziu týchto dverí. Tá je ideálna najmä pre malé byty, kde je každý m2 obzvlášť cenný.

Pri posuvných dverách dbajte najmä na kvalitu kovania

V prípade, že sa rozhodnete na predelenie interiéru použiť posuvné dvere, len jedným ťahom dokážete meniť jeho charakteristiky, pričom z neho neuberiete absolútne žiaden kúsok z rozlohy. Posuvné dvere totiž stále ostávajú pevne visieť na stene bez toho, aby akokoľvek zasahovali do priestoru. Pri kúpe posuvných dverí však musíte dbať najmä na kvalitné kovanie, ktoré zabezpečuje ich pohyblivosť. Obzvlášť, ak viete, že sa budú otvárať naozaj frekventovane. Posuvné dvere preto kupujte len od preverených spoločností, ktoré vám dokážu ponúknuť nielen atraktívne modely dverí, ale aj prvotriedne koľajnicové systémy a iné typy kovania.

Tags:

Category: Zaujímavosti

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *