Hravý nábytok do detskej izby

| 30/03/2014

Každý rodič by mal poskytnúť svojmu dieťaťu bezpečný a príjemný priestor pre rozvíjanie osobnosti a objavovanie okolitého sveta.  Preto je potrebná správne vybavená detská izba. Často  rodičia zariaďujú detskú izbu ešte pred narodením detí a dôraz sa kladie hlavne na bezpečnosť.

V ponuke výrobcov nábytku sú dnes veľmi nápadité a zaujímavé riešenia a koncepcie detského nábytku. Či už je vaše dieťa malý pretekár, princezná, rytier alebo pirát určite nájdete vhodný nábytok aj pre neho.  Rodičia by ale nemali zabúdať nato, že deti a ich záujmy sa budú časom meniť.

Deti sú veľmi zvedavé, a preto by sme mali myslieť na zabezpečenie okien, zástrčiek, ostrých rohov a niektorých skríň. Detský nábytok by mal byť  bez ostrých hrán a kovových prvkov vo výške pohybu detí.  Pozorne by sme mali vyberať podlahu, na ktorej strávia deti neuveriteľne veľa času všemožnými hrami. Podlaha ako taká by mala byť ľahko udržiavateľná a tvorená zdravotne neškodlivými materiálmi.

Všetok nábytok by mal byť bezpečný a kopírovať proporcie detského tela podľa veku. Detská izba by mala rásť spoločne s dieťaťom, čo môžeme dosiahnuť postupným prestavovaním a obmieňaním niektorých prvkov vybavenia detskej izby.

Dispozične by mal byť interiér detskej izby tvorený dvoma základnými zónami. Oddychovú zónu tvorí vhodná ergonomicky správne navrhnutá posteľ. Druhá zóna sa počas života detí postupne mení z hracej  na pracovnú zónu. Správne navrhnutý priestor pomôže deťom vytvoriť si okolo seba vlastný svet.

Nezabúdajte počúvať pri zariaďovaní detskej izby aj samotné deti. V rozumnej miere by sa mali preniesť aj ich predstavy do zariadenia ich izby, aby sa v nej cítili príjemne. Izba by mala okrem funkčnosti poskytnúť dieťaťu podmienky pre rozvíjanie jeho predstavivosti a záujmov. Veľmi účinne tak môžeme usmerňovať a napomáhať k zdravému rozvoju osobnosti dieťaťa.

V dnešnej dobe už môžete vyberať vybavenie domova aj na internete, fungujú na ňom už viacerí rokmi overení predajcovia, ktorí poskytujú kvalitné služby. Samozrejmosťou je rovnaký ak nie kvalitnejší servis, aký poskytujú aj predajcovia v bežných obchodoch. Neváhajte a skúste si zaobstarať detský nábytok na internete.

Category: Zaujímavosti

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.