Kuchyne na mieru

| 25/03/2014

Kuchyňa patrí k epicentru každého domova, stretáva sa v nej celá rodina a trávi v nej príjemné chvíle.   Kuchyne už dávno neslúžia len na varenie skvelého jedla. V moderných interiéroch sa kuchyňa stala dizajnovým ale aj veľmi funkčným priestorom, ktorý je často krát vtiahnutý priamo do centra diania. Veľmi moderná je otvorená dispozícia kuchyne  spojenej spoločne s denným priestorom.

Každá domácnosť si zaslúži krásnu kuchyňu, ktorá bude nadčasová a veľmi praktická.  Pri jej plánovaní by ste mali zvážiť ako intenzívne budete kuchyňu využívať a čo od nej očakávate. Nie každý totiž potrebuje špičkovú kuchyňu vybavenú nadštandardnými spotrebičmi, ktoré aj tak nikdy nevyužije.

Pred plánovaním kuchyne si spravte prieskum trhu, aby ste zistili čo moderný trh ponúka. Okrem toho by ste sa mali inšpirovať rôznymi realizáciami bývania. Prehľad by ste mali mať o materiálových prevedeniach, druhoch spotrebičov, možnostiach jednotlivých dodávateľov a ich cenách. Jednoduchšia cesta je zveriť návrh kuchyne profesionálom, ktorý majú prehľad o trendoch a súčasných možnostiach.

Pri spotrebičoch sa musíte rozhodnúť medzi vstavanými spotrebičmi alebo voľnými. Trendom minimalistických kuchýň je zabudovávanie spotrebičov do kuchynskej linky, ktoré potom pôsobia usporiadanejším a hodnotnejším dojmom.

Plánovanie kuchyne by malo vychádzať z priestorových možností a kopírovať plánované alebo existujúce inštalácie vody a elektriny.  Rozmiestnenie elektrického vedenia má totiž vplyv na ergonómiu pracovnej plochy.  Pracovný priestor by mal umožňovať jednoduché a praktické zapojenie všetkých potrebných spotrebičov.

Ergonómia priestoru vyžaduje aj praktické zónovanie priestoru. Zo základov dispozičného riešenia kuchýň vychádza rozdelenie dvoch základných zón kuchyne a to:

Úložná zóna – priestor pre  skladovanie potravín a kuchynských nástrojov

Pracovná zóna – v nej sa sústreďuje umývanie, čistenie, príprava a varenie

Je len na Vás a vašich požiadavkách, či siahnete po katalógových kuchyniach alebo si vyberiete prevedenie kuchyne na mieru. Pri kuchyni na mieru získavate jedinečný klenot domácnosti, ktorý presne kopíruje Vaše potreby a zvyky.  Kuchyne na mieru od luxdan.sk patria k tým najlepším na trhu.

Category: Architektúra

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.