Na čo si dať pozor pri zariaďovaní spálne?

| 01/02/2014

V spálni a predovšetkým v posteli strávi každý z nás veľmi veľa času, a preto si zaslúži zariaďovanie spálne našu pozornosť. Náš deň končí aj začína práve v posteli a ona nám ako taká dopraje kvalitný a zdravý odpočinok.  Ako sa ale orientovať  pri tak širokej ponuke trhu  a predovšetkým načo všetko sa pri výbere vhodnej postele sústrediť.

Rošt a matrac sú najdôležitejšími časťami vášho lôžka. Práve pri ich výbere rozhoduje ako kvalitný spánok a odpočinok vás v budúcnosti čaká.  Matrac a rošt by sa mali vzájomne dopĺňať a spĺňať vaše požiadavky.  Najlepším možným prípadom je výber roštu spoločne s matracom z rovnakého posteľového systému. V tomto prípade si vlastnosti oboch častí postele nebudú odporovať.

Ako sme už spomenuli, ponuka matracov je na našom trhu veľmi rozsiahla. Aký matrac je teda ten správny práve pre Vás? Bude to latexový, penový, polyuretánový alebo pružinový matrac?  Všetky druhy majú svoje špecifiká a ani  jeden druh sa nedá úplne zavrhnúť. Niektoré materiálové a technologické riešenia už sú však prekonané dobou, a tak pružinový matrac ako u babičky nemusí byť tým správnym riešením.

Základnou vlastnosťou matracov je ich tvrdosť, tá by sa mala voliť podľa preferencií ich užívateľa.  Či už uprednostňujete tvrdé alebo mäkké lôžko určite si dajte námahu a vyskúšajte viacero stupňov tvrdosti kým si určíte tú vašu.  Matrac by nemal byť ani príliš tvrdý ani mäkký, to je dôležité pre kvalitný odpočinok ako aj vašu chrbticu.

unnamed

Výber materiálu súvisí s prispôsobením  sa teplote, vlhkosti a dýchaniu. Nechajte si preto poradiť od spoľahlivého predajcu, ktorý  pomôže vybrať tú najvhodnejšiu variantu pre Vás. Určite si ale vyberajte kvalitné a overené materiály.

A ak sa rozhodujete  o riešení manželského lôžka nezabudnite, že nemusíte spať na spoločnom alebo rovnakom matraci.  Obaja partneri môžu mať  iné požiadavky na svoju posteľ ako je tvrdosť, pružnosť či celkové zloženie.  Jediné načo si dávajte pozor je rovnaká výška oboch matracov.  Pri rozmeroch matracov sa držte tých s minimálnou dĺžkou o 20 cm väčšou ako je vaša výška. Minimálna šírka je odporúčaná od 90 cm, pre dvojité lôžko potrebujete aspoň 160 cm.  Výška kvalitného matraca je 18 až 20 cm, ktoré sú dôležité aby umožnili matracu dostatočný priestor pre kopírovanie a prispôsobenie sa telu spiaceho.

Ako ale jednoducho odčleniť tie kvalitnejšie kúsky matracov od tých menej kvalitných? Stopercentný návod neexistuje a každý z nás potrebuje niečo iné. Základom je ale vyberať si výrobky z kvalitných a hustých materiálov. Pri kvalitných výrobkoch sa stretávame s dlhšou zárukou ako je daná zákonom, čo naznačuje, že výrobca svojim matracom dôveruje.  Overte si ocenenia a certifikáty o kvalite a pôvode použitých materiálov. Nezávislé inštitúcie hodnotiace kvalitu výrobkov sú dôveryhodnými zdrojmi informácií.

A ako rozpoznať kvalitného predajcu?

Kvalitný predajca  ponúka širokú produktovú škálu a necháva svojich zákazníkov si slobodne vyberať. Nenúti Vás k nákupu len tých najdrahších kúskov a ochotne poradí a zodpovie všetky otázky. Obracajte sa na predajcov a výrobcov s dobrým renomé a dlhou tradíciou, ktorí získali rôzne ocenenia a certifikáty kvality.

 

 

 

 

Category: Architektúra

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.