Kúpa nehnuteľnosti

| 15/04/2014

Slovenský realitný trh je v súčasnosti považovaný za stabilizovaný. Za posledné obdobie sa neprejavuje ani prepadmi ani výraznými nárastmi cien nehnuteľností. Práve takéto pokojné obdobie môže byť vhodná doba na zváženie kúpy nehnuteľnosti. Tento kto kupuje alebo predáva nehnuteľnosť v tomto období sa určite nedopúšťa chyby.

Kupovať  novostavbu alebo staršiu nehnuteľnosť?

Pohľady na túto otázku sa rôznia od prípadu k prípadu, ale jednoznačne si pri staršej nehnuteľnosti treba dávať pozor na sekundárne náklady. Výdaje spojené s prispôsobením a opravami staršej nehnuteľnosti totiž môžu vytiahnuť cenu na úroveň novostavby. Kupujúci, ktorý si chce zadovážiť staršiu nehnuteľnosť z dôvodu úspory by ju mal podrobiť dôkladnému prieskumu, aby jeho konečné náklady neboli oveľa vyššie. Paradoxom sú staršie stavby, ktoré presahujú svojou hodnotou porovnateľné novostavby. Dôvod je jednoduchý a odpoveď sa skrýva v lokalite, v ktorej sa stavba nachádza. Inú hodnotu majú reality v centre Bratislavy a iné reality v Košiciach.

Na druhej strane skoro každá novostavba má nejaké problémy, ktoré sa prejavia v prvýcmojdomh rokoch užívania. Je to spojené so zložitosťou stavebného procesu, ktorý je ovplyvnený mnohými faktormi. Tieto malé závady sa ale väčšinou v prvých rokoch užívania odstránia.

Investovať do domu či bytu sa oplatí hlavne vo väčších mestách, kvôli hustote obyvateľstva a predpokladanému vyššiemu dopytu pri predaju v budúcnosti. Určite má väčšiu perspektívu kúpa nehnuteľnosti v Prešove ako v inom, oveľa menšom meste.

V dnešnej dobe internetu je veľkou výhodou možnosti vyhľadania ponúk realitných kancelárií ale aj súkromných osôb na internete. Pri hľadaní nehnuteľností je nápomocný aj portál reality.sk, na ktorom nájdete širokú realitnú ponuku bytov, domov, nebytových priestorov a pozemkov na Slovensku.

 

Tags:

Category: Zaujímavosti

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.