Najväčší solárny park vo Veľkej Británii

| 11/08/2011

Preteky s časom – 5MW park postavený za šesť týždňov

Praha / Milton Keynes / Hawton 13. júla 2011 

Skupina Conergy dokončila najväčší solárny park vo Veľkej Británii. Päťmegawattová elektráreň situovaná v obci Hawk u Trentu v grófstve Nottingham. Rychloprojekt bol v spolupráci s lokálnym partnerom Conergy, firmou Lark Energy, dokončený iba za šesť týždňov od vydania povolenia 24. mája 2011.
Najväčší park vo Veľkej Británii dokončený v rekordnom čase


“Projekt bol naozaj pretekom s časom, aby sme splnili termín do 31. júla 2011. Vďaka nášmu perfektne fungujúcemu tímu sme to zvládli ešte s dvojtýždňovým predstihom “, hovorí Robert Goss, riaditeľ Conergy UK. “Termín bol vynútený nedávnou zmenou výkupného tarifu pre veľké parky, ktorý bol znížený o 72%. Všetky strany pracovaly v obrovskom nasadení na tomto vzrušujúcom projekte, ktorý je jedným z mála parkov, postavených na území Veľkej Británie v roku 2011 “.
Inštalácia sa rozkladá na ploche 14,6 hektárov. Tvorí ju 21.600 modulov Conergy PowerPlus a približne 40 kilometrov montážneho systému Conergy SolarLinea. Prémiové moduly, ktoré sú od roku 2009 aj na českom a slovenskom trhu, vyrobia ročne 4.860 MWh čistej elektrickej energie – čo je pre ilustráciu množstvo energie spotrebovanej ročne cca 1.300 rodinnými domami.


Obyvatelia Hawtonu podporujú obnoviteľné zdroje

Miestni obyvatelia podporovali zelený projekt od jeho začiatku. Prieskum verejnej mienky v oblasti, uskutočnený pred realizáciou projektu ukázal, že 100% respondentov vnímalo solárnu energiu ako zdroj čistej, obnoviteľnej energie bez emisií. 92% z účastníkov, ktorí sa zúčastnili verejne prístupného podujatia v marci roku 2011, podporilo hawtonský solárny park. “Som si istý, že toto bude veľká príležitosť pre obnoviteľnú energiu ukázať svoje prínosy”, uzatvára jeden z respondentov.
Úspešné dokončenie projektu zavŕši 1. augusta slávnostné otvorenie pre miestnu verejnosť, médiá a ďalšie zúčastnené strany.
„Hawtonský park je pre Conergy ďalším míľnikom v dlhej rade veľkých projektov po celom svete, “hovorí Robert Goss. “Touto realizáciou naši odborníci dokázali, že vieme vybudovať rozsiahle projekty aj v Británii hoci naše hlavné zameranie je na strešné aplikácie, čo je spôsobené jednak zmenami výkupného tarifu ale aj rozsahom nášho portfólia produktov a “strešnými” skúsenosťami po celej Európe.”
Vývoj trhu ukazuje správnosť zameranie na strešné inštalácie: Od zavedenia výkupných taríf v apríli 2010 bolo podľa Britskej fotovoltaické asociácie registrované cez 27.000 inštalácií, z ktorých 91% je na strechách obytných budov. Slovensko na využitie potenciálu svojich striech na výrobu elektriny elektrárne stále čaká a tento typ aplikácií tvorí len zanedbateľné percento z celkového inštalovaného výkonu. Conergy pre tento segment ponúka tie správne produkty: vysoko účinné moduly PowerPlus dokážu vyťažiť v podmienkach miestneho počasia svetelných podmienok z plochy strechy maximum a pre zákazníka sú zároveň zárukou bezpečnej dlhodobej investície.

 

O spoločnosti Conergy

Conergy je jediným systémovým dodávateľom fotovoltaických riešení na svete. Z modulov, meničov, montážneho a monitorovacieho systému vlastnej výroby Conergy navrhuje a dodáva vysoko účinné fotovoltaické systémy všetkých veľkostí. Komplexným portfóliom služieb od návrhu, financovania, realizácie, monitoringu a servisu až po poistenie výkonu Conergy zabezpečuje spokojnosť svojich zákazníkov a bezpečnosť ich investícií. Systémy založené na prémiových výrobkoch Conergy fungujú už v takmer štyridsiatich krajinách po celom svete: od Austrálie a Ázie, cez Európu až po USA.

 

Spoločnosť Conergy zapísaná na frankfurtskej burze cenných papierov zamestnáva cez 1.700 zamestnancov. Od svojho založenia v roku 1998 vyrobila a predala zariadenia na výrobu čistej energie zo Slnka s výkonom viac ako 1,5 GW. V Českej republike spoločnosť pôsobí od roku 2009 a je zakladajúcim členom Českej fotovoltické priemyselnej asociácie (CZEPHO).

Tags: ,

Category: Zaujímavosti

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.