Materská loď firmy Apple

| 09/11/2011

Spoločnosť Apple je tvorcom prehrávačov iPod a obchodu iTunes, prenosných a stolových počítačov Mac, operačného systému OS X a revolučných zariadení. Možno teda predpokladať že budova tejto inovatívnej firmy nebude za jej produktami v ničom zaostávať. A návrh novej budovy centra pre výskum a vývoj firmy Apple, je skutočne úžasný. Návrh budovy si už vyslúžil pomenovanie “materská loď”.

Odhadovaná cena novodobého Kolosea má byť 500 miliónov dolárov a jej vyprojektováním bol poverený renomovaný ateliér Foster + Partners. Plocha stavby je 260 000 m2, bude obsahovať okrem iného podzemné parkovisko, oddelenie kancelárií, výskumu a vývoja, auditórium pre 1000 divákov, zamestnanecké fitnes centrum a taktiež kaviareň pre 3000 návštevníkov. Nová budova pojme 13 000 zamestnancov a podľa plánov Apple by mala byť dokončená v roku 2015. V južnej časti pozemku bude vybudované poschodové parkovisko.

 

Súčasťou stavby má byť aj vlastná elektráreň, ktorá bude primárnym zdrojom elektriny pre budovu. Elektrická energia bude vznikať spaľovaním biomasy a bioplynu.

Zdroj : www.stavebnictvo.sk

Tags: , , , , , ,

Category: Architektúra

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.