Minerálnou vatou plnené tehly pre nízkoenergetické a pasívne domy

| 27/05/2012

Tehla POROTHERM 42,5 T Profi poteší všetkých záujemcov o výstavbu nízkoenergetických a pasívnych rodinných domov. Táto novinka prichádza na stavebný trh po úspechu tehly POROTHERM 36,5 T Profi a ponúka ešte lepšie tepelnoizolačné vlastnosti.

Murivo z tehál POROTHERM 42,5 T Profi realizované s 3cm omietkou z tepelnoizolačnej malty POROTHERM TO dosahuje hodnotu prestupu tepla U = 0,16 W / (m2K), a to pri veľmi nízkej tepelnej vodivosti 0,08 W / (m2K). Pretože je izolant skrytý vnútri tehly, nie je náchylný na mechanické poškodenie, neohrozí ho ani vtáky, hmyz alebo poveternostné vplyvy.

Rýchlo, jednoducho aj svojpomocne

Stavanie z tehál POROTHERM T Profi je rýchle a jednoduché, hodí sa aj pre stavebníkov svojpomocne. Namiesto klasickej malty sa používa špeciálny malta POROTHERM Profi, ktorá sa na tehly nanáša pomocou maltovacieho vozíka. Pretože obvodové murivo nie je nutné pre realizáciu nízkoenergetického alebo pasívneho domu ďalej dodatočne zatepľovať, znižujú sa náklady na výstavbu, vykurovanie i údržbu domu.

Špeciálna fólia k ochrane pred vodou i proti radónu z podložia
murovanie
Hoci je minerálna vata vo vnútri tehly hydrofobizovaná, takže odoláva navlhnutia, je dôležité rozostavanej murivo vždy chrániť pred zatečením dažďovej vody alebo pred snehom. K tomu môžu stavebníci novo využiť špeciálnu fóliu BAUTEX ZIP – POROTHERM. Fólia sa dodáva v dvoch podobách – spodná, ktorá má v sebe integrovanú geotextíliu, slúži ako ochrana proti radónu z podložia a zároveň jednoducho a ľahko rieši hydroizoláciu stien na základovej doske. Horná fólia sa používa proti zatekaniu vody do muriva pri stavbe aj ako trvalá ochrana pod parapety. Využitie nájde aj pod železobetónovými vencami stropov. Fóliu dostanú stavebníci zdarma pri objednaní aspoň 36 paliet tehál POROTHERM T Profi v jednej objednávke, čo zodpovedá výstavbe stredného rodinného domu.
Malta pre nanášanie valcom i maltovacím vozíkom

Malta POROTHERM Profi je určená pre všetky brúsené tehly POROTHERM Profi. Stavebníci ju môžu používať ako pre nanášanie valcom, tak s ňou murovať celoplošne maltovacím vozíkom. Malta je k dispozícii zdarma pri nákupe brúsených tehál POROTHERM Profi. Len pri celoplošnom murovaní je nutné počítať s jej zvýšenou spotrebou a priobjednať 1 vrece ku každým dvom paletám tehál POROTHERM Profi navyše.

Category: Stavebné materiály

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.