Moderný houseboat

| 16/08/2011

Holandská spoločnosť mladých architektov našlala moderný prístup k tradičnému houseboatu na rieke Amstel v srdci Amsterdamu. Architekti dokázali zachovať tradičný pocit z typického houseboatu pri dodržaný tvrdých pravidiel tamojších úradov, ktoré nariaďujú, aby bol príbytok na vodnej hladine navrhnutý s minimálnou výškou nad vodnou hladinou.

Tento luxusný houseboat ponúka unikátny výhľad na rieku Amstel a mesto. Taktiež disponuje dvomi priestrannými poschodiami, ktoré su luxusne zariadené a slnečnou terasou na streche. Čo bolo dosiahnuté spustením spálne nižšie o pol poschodia. Takto Je vytvorený logický prechod medzi horným a spodným podlažím.

Aby bolo možné spodné podlažie dostatočne presvetliť, bola využitá galéria ktorá prepája horné a dolné podlažia Svetlo z hosťovskej izby – rovnako situovanej v dolnom podlaží– prechádza cez „kukučkové okno“ umiestnené pod krbom v obývačke a tak sa žiaden priestor zbytočne nestráca. Princíp delených poschodí vodnej vily ešte viac dokresľuje oblý moderný dizajn fasády.

[tabs slidertype=”images” auto=”yes”] [imagetab width=”580″ height=”460″]https://stavbadomu.sk/wp-content/uploads/2011/08/houseboat7.jpg[/imagetab] [imagetab width=”580″ height=”460″]https://stavbadomu.sk/wp-content/uploads/2011/08/houseboat4.jpg[/imagetab] [imagetab width=”580″ height=”460″]https://stavbadomu.sk/wp-content/uploads/2011/08/houseboat5.jpg[/imagetab] [imagetab width=”580″ height=”460″]https://stavbadomu.sk/wp-content/uploads/2011/08/houseboat2.jpg[/imagetab] [imagetab width=”580″ height=”460″]https://stavbadomu.sk/wp-content/uploads/2011/08/houseboat1.jpg[/imagetab] [/tabs]

Zdroj: stavebnictvo.sk

Tags: , ,

Category: Architektúra

About the Author ()

Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.